A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaTarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK Wisłosan patronuje współpracy Gimnazjum nr2 w Stalowej Woli i Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK Wisłosan patronuje współpracy Gimnazjum nr2 w Stalowej Woli i Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Porozumienie partnerstwa zostało podpisane 19 maja 2015r. w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii funkcjonującym w ramach CEZ w Stalowej Woli. Porozumienie partnerstwa podpisali: Maciej Ślęzak - Dyrektor ARP S.A. Oddział Tarnobrzeg zarządzający TSSE EURO-PARK WISŁOSAN, Ryszard Andres Dyrektor Gimnazjum nr2 w Stalowej Woli oraz Piotr Żyjewski – Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Współpraca pomiędzy partnerami ma na celu m.in. promocję szkolnictwa zawodowego, dostosowywanie kierunków kształcenia do potrzeb gospodarki, rozwój doradztwa zawodowego.

„Cieszę się, że dzięki działaniom w ramach Klastra Edukacji Zawodowej przy TSSE EURO-PARK Wisłosan, wspólnie z partnerami udało się stworzyć modelową współpracę szkół i przedsiębiorców. To porozumienie domyka ten łańcuch. Dziś zaczynamy pracę już w gimnazjum, promując kierunki zawodowe i oferując doradztwo w tym zakresie. Jeśli uczeń wybierze szkołę zawodową, w tym wypadku CEZ, to otrzyma edukację w rynkowych zawodach, na nowoczesnym sprzęcie. Współpraca CEZ z przedsiębiorcami takimi jak giełdowa spółka UNIWHEELS czy Huta Stalowa Wola daje szanse na poznanie najnowszych technologii i w przyszłości dobre miejsce pracy"

– mówi Maciej Ślęzak Dyrektor ARP S.A. Oddział Tarnobrzeg zarządzający TSSE EURO-PARK WISŁOSAN.

Podczas uroczystości podpisania porozumienia kilkudziesięciu uczniów Gimnazjum nr 2 miało szansę zapoznać się z ofertą i wyposażeniem Centrum Edukacji Zawodowej. Takie wizyty i spotkania z nauczycielami praktycznej nauki zawodu będą odbywać się cyklicznie. Dzięki partnerstwu ze Strefą Ekonomiczną odbywać się też będą wizyty w firmach funkcjonujących w ramach Strefy. Będzie to najlepsza okazja, aby zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda potencjalne miejsce pracy dla absolwentów CEZ i szkół zawodowych.