A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaKonkurs Wiedzy Technicznej „Jak to jest zrobione?”.

Szanowni Państwo,

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK Wisłosan, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział Tarnobrzeg, od ubiegłego roku podejmuje działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Diagnoza zapotrzebowania na pracowników w zakładach przemysłowych działających na lokalnym rynku w tym w strefach ekonomicznych, wskazuje znaczący rozwój tych firm oraz potrzebę przygotowania pracowników dla nowotworzonych stanowisk pracy. W związku z tym podejmowane są działania promocyjne kształcenia zawodowego technicznego, w których ważnym elementem jest dotarcie do uczniów szkół gimnazjalnych, wybierających ścieżkę dalszej edukacji.

Jednym z działań, jest po raz pierwszy organizowany przez  TSSE EURO-PARK Wisłosan

Konkurs Wiedzy Technicznej „Jak to jest zrobione?".

Celami Konkursu są: promocja kształcenia zawodowego, zdobycie przez uczniów gimnazjów wiedzy na temat lokalnego rynku pracy oraz możliwości wyboru zawodu, popularyzacja realizacji w gimnazjach bloków kształcenia zawodowego technicznego, wsparcie gimnazjów w zakresie realizacji bloków kształcenia technicznego, zainteresowanie uczniów gimnazjów szeroko rozumianą techniką, promocja działań na rzecz programu „uczę się, studiuję i pracuję w miejscu zamieszkania", rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach. Pierwszy to wyłonienie w gimnazjum kandydata, który przygotuje referat z wybranej branży. Drugi etap to sprawdzian wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Szczegóły konkursu przedstawione są w załączonym Regulaminie. Finał odbędzie się w dniu 15.12.2015r. o godzinie 800 w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów do wzięcia udziału w Konkursie. Organizatorzy ufundowali ciekawe nagrody dla uczestników Konkursu.

Współorganizatorami  Konkursu są: Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, oraz Gimnazjum Nr 2 w Stalowej Woli im. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Partnerami KONKURSU są: Powiat Stalowowolski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Rzeszowie Al. Powstańców Warszawy 12, przedsiębiorcy działający na lokalnym rynku pracy.

Do pobrania:

Zaproszenie i regulamin