A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPięciu przedsiębiorców zainwestuje prawie 200 mln zł i stworzy co najmniej 80 miejsc pracy
w  Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzająca  Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, wydała pięć  zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej spółkom ATI ZKM Forging Sp. z o.o., ALSECO Sp. z o.o., MARMA PLAST Sp. z o.o., Alumetal Poland Sp. z o.o. Danpol Danielak Sp. j.

W podstrefie Stalowa Wola firmy ATI ZKM Forging Sp. z o.o. (II zezwolenie) i  ALSECO Sp. z o.o., zainwestują łącznie 159 mln zł środki te zostaną przeznaczone w przypadku ATI na modernizację i rozbudowę linii technologicznej do produkcji produkcji odkówek w złożonych konfiguracjach tj. elementy do podwozi, elementy obrotowe i nieobrotowe do silników w przemyśle lotniczym, elementy systemów przepływowych do instalacji gazowych i naftowych tj.: zawory , trójniki, klamry, kołnierze, elementy do silników lokomotyw tj.: wały rozrządu, koła zębate, wkładki tłoka, elementy skrzyń biegów do ciężarówek tj.: wałki i koła zębate, elementy do maszyn budowlanych. W przypadku ALSECO środki zostaną przeznaczone głównie na budowę nowego zakładu odlewni elementów metalowych. Uruchomienie produkcji pozwoli zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 60 pracowników.

MARMA PLAST Sp. z o.o. (II zezwolenie), to trzecia firma, która zainwestuje ponad 24 mln zł w budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w podstrefie Nowa Dęba. Spółka planuje wybudować halę produkcyjną wraz z halą magazynową oraz zmodernizować istniejące budynki. Po realizacji inwestycji MARMA PLAST rozpocznie produkcję membran wysoko i nisko paro-przepuszczalnych, agro-włóknin, materiałów wygłuszających, filtracyjnych oraz artykułów higieny osobistej i szpitalnej. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 10 pracowników.

Dwie ostatnie firmy Alumetal Poland Sp. z o.o. (IV zezwolenie) (podstrefa Tarnobrzeg – rejon inwestycyjny Gorzyce)  oraz Danpol Danielak Sp. j. (II zezwolenie) (podstrefa Radom – rejon inwestycyjny Ożarów Mazowiecki) zainwestuje w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN 13,5 mln zł i stworzy co najmniej 6 nowych miejsc pracy. Obie firmy w swoich biznes planach maja zamiar zakupić nowych maszyn i urządzeń do produkcji. Po realizacji inwestycji firma Alumetal Poland Sp. z o.o. produkować będzie stopy wstępne tzw. zaprawy, natomiast Danpol Danielak  Sp. j. produkować będzie z tworzyw sztucznych nakrętki do lakieru do paznokci, nakrętki dla przemysłu farmaceutycznego.

Od początku 2014r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie zarządzająca Oddziałem w Tarnobrzegu wydała 14 zezwoleń na prowadzenie działalności. Łączne nakłady to już 661,5 mln zł i 230 nowych miejsc pracy. Dla porównania za cały 2013r. Oddział wydał 14 zezwoleń w których inwestorzy zainwestują 104 mln zł i stworzą 280 miejsc pracy. Zdaniem Dyrektora Oddziału  to będzie rekordowy rok jeśli chodzi o inwestycje w TSSE jak nie we wszystkich pozostałych stref w Polsce.

Do końca 2014  strefa wyda jeszcze 24 zezwolenia.