A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaZ myślą o inwestorach

Nowa hala produkcyjno-magazynowa z zapleczem biurowym powstaje w Stalowej Woli na obszarze zarządzanym przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, przy ul. Tołwińskiego. W dniu 28 marca br. w uroczystości symbolicznego „wbicia łopaty” wzięli udział przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., parlamentarzyści, władze samorządowe i wykonawca budowy hali.

Projekt zakłada budowę obiektu za kwotę 24 mln zł w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Generalnym wykonawcą robót jest firma Mirbud ze Skierniewic.  Hala produkcyjna o powierzchni ponad 10 tys. m2 podzielona będzie na 3 niezależne segmenty: 5.000 m2, 3.000 m2 i 2.000 m2. Podział ten umożliwia udostępnienie nieruchomości dla kilku niezależnych najemców i potencjalnych inwestorów strefy. Obiekt przewiduje użycie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych oraz takich możliwości technicznych, które  w razie potrzeby pozwolą na rozbudowę obiektu o kolejne segmenty. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2019r. więc nowi przedsiębiorcy mogą się lokować w hali już od stycznia 2020r.

„To kolejna hala produkcyjna, przygotowana i sfinansowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Poprzednia została oddana do użytkowania w 2017r. i była projektowana  w formule „pod klucz” dla konkretnego przedsiębiorcy. Nasza oferta odpowiada na potrzeby potencjalnych inwestorów tarnobrzeskiej strefy, którzy w gotowym obiekcie upatrują miejsca na szybkie uruchomienie projektu inwestycyjnego” – podkreśla Adam Kuśnierz Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu. „To nie jest nasze ostatnie słowo w tym zakresie. Planujemy budowę kolejnych obiektów produkcyjnych również na terenie innych miast  i gmin”.