A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaWspieramy nowe lokalizacje

Produkcja drzwi, zamków i elementów metalowych – 3 nowe decyzje o wsparciu wydała Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
w ramach obszaru zarządzanego przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN. Nowe projekty przekroczą wartość 112 mln zł.

Pierwszą decyzję otrzymała spółka „Rol-Max” Wryk & Rybiński sp.j., która zajmuje się obróbką mechaniczną elementów metalowych od roku 2005. Firma wykonuje konstrukcje spawane obrabiane mechanicznie dla przemysłu maszyn budowlanych i specjalnych, m.in. wciągarki, wózki widłowe, wozy strażackie. Nowa inwestycja powstanie w powiecie stalowowolskim. Firma zamierza wydatkować ponad 4 mln zł na budowę nowej hali produkcyjnej i rozbudowę parku maszynowego. Wdrożenie nowej inwestycji pozwoli na trwały i zrównoważony rozwój spółki poprzez znaczące zwiększenie zdolności produkcyjnej. Jest to klasyczny przykład dynamicznego rozwoju lokalnej firmy z sektora MSP.

Kolejny inwestor to już duża rodzinna firma. Decyzję nr 2 otrzymała firma Erkado Zbigniew Kozłowski, należąca do grona liderów w branży produkcji drzwi wewnętrznych oraz ościeżnic, zarówno w wersjach typowych, jak i na indywidualne zamówienia. Firma działa na polskim ryku od roku 1976 w powiecie kraśnickim, w gminie Gościeradów. Inwestor zamierza zwiększyć zatrudnienie o  co najmniej 10 osób, wobec ponad 500 zatrudnionych obecnie oraz ponieść wydatki inwestycyjne w kwocie 76 mln zł. Realizacja nowego projektu pozwoli umocnić pozycję firmy na rynku krajowym i zagranicznym. Firma zamierza wybudować halę produkcyjno-magazynową z zapleczem socjalno-biurowym, place manewrowe, drogi i parkingi oraz rozbudować obecne linie produkcyjne.

Trzecia decyzja przypadła w udziale firmie „Roztocze” Zakład Usługowo-Produkcyjny Roman Rak.  „Roztocze” to przedsiębiorstwo z polskim kapitałem. Firma prowadzi działalność gospodarczą w Tomaszowie Lubelskim w zakresie produkcji przemysłowych systemów zamykania, m.in. zamków, zawiasów, zapięć, akcesoriów, uchwytów.  Jest największym w Polsce producentem w swojej branży i jednym z czterech największych europejskich producentów zamknięć przemysłowych. Wyroby „Roztocza” mają zastosowanie w wielu branżach, m.in.  w energetyce, telekomunikacji, motoryzacji, kolejnictwie, transporcie drogowym i morskim, a także w lotnictwie i przemyśle obronnym. Firma zamierza zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu w stosunku do aktualnego poziomu produkcji. Inwestycja sięga 32 ml zł i została podzielona na 3 etapy obejmujące budowę nowej hali produkcyjnej z zapleczem socjalnym i biurowym, wyposażenie zakładu i nabycie systemów inżynierskich. Planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2024.