A A A
Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka



VIGO SYSTEM S.A. z Nagrodą Prezydenta RP

VIGO SYSTEM S.A. z Nagrodą Prezydenta RP

Firma Vigo System S.A. znalazła się wśród wyróżnionych firm, które otrzymały Nagrodę Prezydenta RP w kategorii „Międzynarodowy Sukces”. Gala wręczenia nagród odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce pod Rzeszowem, podczas trzeciej edycji Kongresu 590.

Firma działa w tarnobrzeskiej strefie od 2005 r. w podstrefie Radom, rejon inwestycyjny Ożarów Mazowiecki. VIGO System S.A. jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni. Detektory są wykorzystywane w przemyśle, medycynie, technice wojskowej oraz pracach badawczych i stanowią wyposażenie systemów pomiarowych w pracowniach najbardziej renomowanych ośrodków badawczych na całym świecie.

Opracowane i wyprodukowane przez VIGO System detektory, pracują obecnie na pokładzie łazika Curiosity, w ramach misji Mars Science Laboratory. Firma uzyskała status oficjalnego dostawcy podzespołów dla NASA. Ofertę produkcyjną VIGO System stanowią również zaawansowane urządzenia optoelektroniczne, w tym wysokiej klasy kamery termowizyjne do zastosowań cywilnych i wojskowych.