A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaTSSE na Targach w Niemczech

W listopadzie br., przedstawiciele tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. przebywali w delegacji zagranicznej w Dusseldorfie w ramach Międzynarodowych Targów Aluminium Messe 2016, prezentując ofertę TSSE EURO-PARK WISŁOSAN dla przedsiębiorców niemieckich.

W dniu 28 listopada br., Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, był organizatorem prezentacji oferty inwestycyjnej i kooperacyjnej Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN dla przedsiębiorców niemieckich, która odbyła się  w siedzibie Kompetenzzentrum Polen c/o Metalcoop.

Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu Pan Maciej Ślęzak przedstawił potencjalne korzyści związane z uruchomieniem projektu na terenie strefy, ofertę wolnych powierzchni produkcyjnych i terenów inwestycyjnych. Podkreślił znaczenie niemieckich inwestycji na terenie tarnobrzeskiej strefy. Dotychczas w TSSE udzielono 18 zezwoleń na działalność gospodarczą dla przedsiębiorców z Niemiec, którzy wybudowali nowe hale produkcyjne i utworzyli 3100 nowych miejsc pracy. Ważnym elementem konferencji było wystąpienie przedstawiciela inwestora niemieckiego, Pana Dr. Karstena Obenausa z firmy Uniwheels Production Poland Sp. z o.o. Pan Obenaus przedstawił historię powstania zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli, aktualne plany i strategie produkcyjne oraz wyniki i osiągnięcia spółki za III kwartały br.

Grupa Uniwheels jest wiodącym producentem felg ze stopów lekkich na europejskim rynku akcesoriów motoryzacyjnych, a także jednym z największych poddostawców felg dla przemysłu motoryzacyjnego. Nowy zakład produkcyjny w Stalowej Woli jest czwartym zakładem produkcyjnym Grupy, obecnie ma ona dwa zakłady w Stalowej Woli oraz jeden zakład w Niemczech.

Oprócz wyżej wymienionych, swoją prezentację wygłosili przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Banku NRW, który oferuje doradztwo dla firm planujących inwestycje zagraniczne w Polsce.

Źródło: własne, www.uniwheels.com