A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPodkarpackie liderem!

Na obszarze Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN udzielono właśnie kolejne 4 decyzje o wsparciu dla przedsiębiorców rozpoczynających nowe projekty inwestycyjne. Najwięcej decyzji wydano dla firm w wojewódzkim podkarpackim. Firmy zainwestują w budowę nowych hal produkcyjnych i zakup linii technologicznych blisko 72 mln zł. Zarządzającym TSSE jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie, a bieżące zadania związane z pozyskiwaniem i obsługą inwestorów realizuje Oddział ARP S.A. w Tarnobrzegu.

Decyzje udzielono dla następujących firm:

Greystone Poland Sp. z o.o. – Stalowa Wola;

Spółka należy do Grupy Kapitałowej Greystone, która jest światowym liderem w dziedzinie wtryskiwaczy paliwa, obsługującym światowych producentów wtryskiwaczy.

Nowe przedsięwzięcie będzie polegało na utworzeniu przedsiębiorstwa w Stalowej Woli, w którym zostanie uruchomiona usługa obróbki metali skoncentrowana na chromowaniu technicznym elementów silników samochodowych, głównie wtryskiwaczy paliwa z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii powlekania. Spółka zamierza zainwestować 11,5 mln zł i utworzyć 26 nowych miejsc pracy. Planowany projekt ma na celu poprawę konkurencyjności firmy, zwiększenie zdolności produkcyjnych i wzrost sprzedaży produktów Grupy.

SD Żelbet sp. z o.o. – Międzyrzec Podlaski; powiat bialski.

Nowa inwestycja będzie zlokalizowana w województwie lubelskim, w gminie Międzyrzec Podlaski  i będzie polegała na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa. Firma zajmuje się produkcją prefabrykatów żelbetowych dla budownictwa. W ramach projektu spółka zamierza unowocześnić i zwiększyć moce produkcyjne zakładu oraz wprowadzić nowy produkt w postaci prefabrykowanych przepustów drogowych.

Elementy prefabrykowane zamknięte oraz elementy prefabrykowane skrzynkowe przeznaczone są do przeprowadzania pod drogą małych cieków wodnych, ciągów instalacyjnych, szlaków zwierząt dziko żyjących. Są niezbędnym elementem w budownictwie drogowym.

Firma przeznaczy na nowy projekt kwotę ponad 10 mln zł. Realizacja inwestycji przyczyni się do zatrudnienia 10 nowych pracowników.

Stolarstwo Tomasz Wróbel – gmina Ulanów; powiat: Nisko.

Stolarstwo Tomasz Wróbel to rodzinna  firma z branży drzewnej, działająca na rynku krajowym od roku 1996. Firma posiada własny tartak, suszarnię i nowoczesny park maszynowy. Aktualnie zatrudnia 150 osób. Ponad 20 lat doświadczenia w branży drzewnej sprawia, że produkty firmy charakteryzują się wysoką jakością i są dostosowane do wymaganych norm i standardów. W ramach nowego projektu planuje się rozszerzyć produkcję o innowacyjne półfabrykaty klejone z drewna sosnowego oraz płyt MDF i HDF przeznaczone do produkcji ramiaków drzwi wewnątrzlokalowych. Inwestycja będzie obejmować  budowę nowej hali produkcyjnej i zakup parku maszynowego  w kwocie ok. 6 mln zł.

Voster sp. z o.o. sp. k. – gmina Nisko, powiat: Nisko.

Fabryka drzwi Voster jest dużą firmą rodzinną i jednym z większych w Polsce producentów drzwi wewnętrznych. Szeroki wachlarz produktów firmy to między innymi takie typy skrzydeł jak: ramowe, okleinowe, lakierowane, tłoczone, drzwi szklane, drewniane i stalowe z ościeżnicami, drzwi przesuwne.

Przedmiotem nowej inwestycji będzie budowa hali produkcyjnej drzwi ramowych wraz z zakupem  i montażem maszyn oraz urządzeń oraz oprogramowania wspomagającego proces produkcji drzwi. Celem projektu jest zwiększenie obecnych mocy produkcyjnych oraz rozszerzenie asortymentu handlowego firmy. Spółka zainwestuje blisko 44 mln zł i zatrudni 10 nowych pracowników, przy utrzymaniu dotychczasowych blisko 200 stanowisk pracy.