A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaNowe zezwolenia w TSSE

140 mln zł i 80 nowych miejsc pracy.
Nowe zezwolenia w tarnobrzeskiej strefie.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne trzy zezwolenia na prowadzenie działalności w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Dwa z nich to reinwestycje strefowe, jedno - nowy inwestor.

Alumetal Poland Sp. z o.o. działa w ramach dużej grupy Alumetal S.A. Od 2004 roku na terenie podstrefy Tarnobrzeg rejon inwestycyjny Gorzyce. Firma specjalizuje się w produkcji wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, stopów wstępnych oraz aluminium do odtleniania stali.

Celem nowej inwestycji będzie rozbudowa zakładu polegającego na rozszerzeniu asortymentu produkowanych wyrobów, zwiększeniu zdolności produkcyjnych oraz automatyzacji procesów produkcyjnych stopów aluminiowych oraz zapraw metalicznych na bazie soli.

EUROMETAL S.A. działa w ramach dużej grupy kapitałowej EUROMETAL S.A. Grupa Eko-Świat. Od 2000 roku prowadzi działalność produkcyjną na terenie podstrefy Stalowa Wola. Firma specjalizuje się w produkcji profili aluminiowych oraz detali aluminiowych obrabianych powierzchniowo i mechanicznie.

Celem nowej inwestycji będzie rozbudowa zakładu polegającego na uruchomieniu nowych linii technologicznych do wyciskania profili aluminiowych wraz z obróbką mechaniczną i cieplną w celu dywersyfikacji produkcji i wprowadzaniu nowych produktów na rynek.

ZinkPower WSCHÓD Sp. z o.o. powstanie jako jeden z oddziałów firmy ZinkPower Szczecin
Sp. z o.o. należących do niemieckiego Kopf Holding GmbH. Zakład zostanie zbudowany w ramach nowego projektu na terenie podstrefy Janów Lubelski. Firma specjalizować się będzie w świadczeniu usług cynkowania zanurzeniowego (ogniowego) polegającego na nakładaniu powłok cynku na konstrukcje stalowe.

W ramach nowych zezwoleń wydanych w TSSE przedsiębiorcy zainwestują blisko 140 mln zł i zatrudnią co najmniej 80 pracowników.

Zarządzający TSSE udostępnia potencjalnym inwestorom tereny pod inwestycje (greenfield), hale produkcyjno-magazynowe (brownfleld) oraz proponuje możliwość wykonania projektów pod klucz, zgodnie z potrzebami inwestora (built-to-suit). Do dyspozycji inwestorów pozostało jeszcze ok. 500 ha.

Od początku funkcjonowania Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN wydano w niej łącznie 320 zezwoleń na prowadzenie działalności, a nakłady inwestycyjne przekroczyły 8,2 mld zł.