A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaNowe projekty w TSSE

21 mln zł i 20 nowych miejsc pracy -  dwa nowe projekty w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.,  jako firma zarządzająca  Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, wydała dwa  zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej spółkom: Steinblau Sp. z o.o. i REM II Sp. z o.o.

W podstrefie Wrocław-Kobierzyce zainwestuje firma Steinblau Sp. z o.o. z kapitałem polskim. Nowy projekt w  TSSE EURO-PARK WISŁOSAN polegać będzie na produkcji wyrobów płytek gipsowych i betonowych.

W podstrefie Przemyśl zainwestuje firma REM II Sp. z o.o.  (II zezwolenie), również z  kapitałem rodzimym. Przedsięwzięcie polegać będzie na produkcji stolarki okiennej, drzwiowej z PCV i aluminium oraz akcesoriów tj. rolety, moskitiery, żaluzje, parapety , nawiewniki.

W 2017 r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie zarządzająca Oddziałem ARP S.A. w Tarnobrzegu wydała 16 zezwoleń na prowadzenie działalności. Łączne plany inwestycyjne przedsiębiorców to już 380 mln zł i 411 nowych miejsc pracy. 8 zezwoleń wydano dla nowych przedsiębiorców w strefie, pozostałe 8 to reinwestycje już istniejących firm.

Od początku działalności Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała łącznie 345 zezwoleń na działalność w strefie. Inwestorzy utworzyli projekty na kwotę 8,47 mld zł i zatrudnili ponad 24 tysiące osób.