A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaInwestor strefowy nagrodzony przez PAIiIZ

Firma LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. otrzymała wysokie wyróżnienie w ramach dziesiątej, jubileuszowej edycji nagród Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., która odbyła się w dniu 6 grudnia br. w Warszawie.

Wśród nominowanych znalazło się wiele kluczowych inwestycji zagranicznych, które walczyły o nagrodę w sześciu kategoriach. W kategorii "Nowoczesne technologie" zwyciężył inwestor koreański prowadzący działalność gospodarczą w podstrefie Wrocław-Kobierzyce - firma LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o.

Spółka będzie produkować baterie litowo-jonowe do akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych. Firma utworzy ponad 700 nowych miejsc pracy w ramach projektu budowy nowoczesnej fabryki i zainwestuje 1,3 mld zł.

LG Chem jest największą spółką chemiczną w Korei Południowej oraz światowym liderem w zakresie produkcji materiałów podstawowych i związków chemicznych, materiałów IT i elektronicznych, materiałów zaawansowanych oraz rozwiązań energetycznych. Z powodzeniem realizuje dotychczasowe projekty inwestycyjne w ramach klastra LG w Biskupicach Podgórnych w podstrefie Wrocław-Kobierzyce.