A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaDni Bezpiecznego Internetu - CEZ

W dniu 8 marca br.  w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli odbył się HAPPENING z okazji 10.lecia obchodów Kampanii Dzień Bezpiecznego Internetu. To święto obchodzone w całej Europie, mające na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 obchodzony był na świecie 5 lutego pod hasłem „Działajmy Razem”, natomiast w Centrum obchody DBI trwały ponad miesiąc. W tym czasie uczniowie klas I technikum i branżowej szkoły I stopnia zostali przeszkoleni na platformie e-learningowej i uczestniczyli w kursach on-line „W sieci” oraz „Lekcja bezpieczeństwa”. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, potwierdzający udział w szkoleniu.

Ponadto tegoroczne obchody obejmowały m.in. przedstawienie działań prowadzonych w CEZ w ramach kampanii, szereg wykładów i prelekcji z tematyki cyberbezpieczeństwa i cyberprzemocy oraz rozstrzygnięcie konkursów informatyczno-graficznych. Tarnobrzeski Oddział ARP S.A. reprezentował Pan Marian Cąpała – Zastępca Dyrektora Oddziału, który przedstawił działania Oddziału w ramach Klastra Edukacji Zawodowej, powołanego z inicjatywy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Celem Klastra jest m.in. zapewnienie przedsiębiorcom wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych kadr oraz zwiększenie dostępności uczniów do praktyk realizowanych w rzeczywistych warunkach pracy przedsiębiorcy.zdjęcia http://www.cezstalowawola.pl/