A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaCzwarte ale pierwsze!

W dniu 4 lutego 2015 r., Zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. udzielił kolejnego zezwolenia na działalność gospodarczą na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN dla przedsiębiorcy: Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o. w podstrefie Tarnobrzeg.

Jest to już czwarte zezwolenie dla firmy Piotrowice II Sp. z o.o. i pierwsze w tarnobrzeskiej strefie po nowelizacji regulacji dotyczących funkcjonowania strefy. Przedsiębiorca jest producentem wypełniaczy mineralnych i jednym z głównych dostawców wypełniaczy węglanowych na rynku polskim dla przetwórców tworzyw sztucznych. Zakład jest również producentem chemii budowlanej.

Planowane przedsięwzięcie w TSSE polega na uruchomieniu produkcji granulatów zawierających głównie wypełniacze mineralne własnej produkcji, które są później wykorzystywane w dalszym procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma planuje dalszy Rozwój technologiczny i pozyskanie do współpracy nowych klientów krajowych i zagranicznych. Przedsiębiorca zamierza zrealizować projekt inwestycyjny w wysokości blisko 8 mln zł i zatrudnić 5 osób. Ogółem spółka zatrudnia 192 osoby przy produkcji wypełniaczy.