A A A
Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka20.lecie TSSE

20 lat minęło…

W dniu 22 września 2017 r.  Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna obchodziła 20.lecie działalności. Uroczystość odbyła się w Zespole Zamkowo-Pałacowym w Baranowie Sandomierskim.

350 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, 9 miliardów złotych inwestycji, ponad 24 tysiące utworzonych miejsc pracy – to wyniki podsumowujące 20 lat TSSE.

Obecnie Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN obejmuje 22 podstrefy położone w 6 województwach, co łącznie stanowi powierzchnię 1 868 hektarów. Tylko w 2017 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała w niej 19 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, które przełożą się na nakłady inwestycyjne w wysokości 387 mln zł, a także 440 nowych miejsc pracy.

To w takich miejscach jak EURO-PARK Wisłosan nabiera realnych kształtów proces reindustrializacji polskiej gospodarki. Z dala od wielkich aglomeracji i centrów decyzyjnych tworzy się szanse do wzrostu dla lokalnych firm, a tym samym tworzenia coraz lepszej jakości lokalnego rynku pracy. To jest kwintesencja budowania odpowiedzialnego, zrównoważonego rozwoju kraju. EURO-PARK Wisłosan jest też bardzo dobrym przykładem tego, jak nowoczesne, przedsiębiorcze państwo, tutaj reprezentowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu, może i powinno wspierać inwestorów prywatnych z pożytkiem dla lokalnej społeczności i całej polskiej gospodarkipowiedział Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów.

Projekty inwestycyjne zrealizowane w ciągu ostatnich 20 lat znacząco wpłynęły na wzrost aktywności gospodarczej regionów, w których zostały zlokalizowane. Łączne nakłady inwestycyjne w strefie wyniosły niemal 9 mld zł, co umożliwiło zatrudnienie ponad 30 tys. osób.

Dzięki sprawnemu zarządzaniu, krajowi i zagraniczni inwestorzy, z każdym rokiem chętniej lokują swoje środki w strefach. Coraz więcej udzielanych zezwoleń trafia do polskich przedsiębiorców. To efekt dobrej infrastruktury technicznej, dostępu do wykwalifikowanych pracowników oraz sieci i podwykonawców z różnych branż przemysłu. Ale to przede wszystkim zasługa naszych pracowników, którzy na co dzień spotykają się z inwestorami, wspierają ich w sprawach proceduralnych i doradzają na każdym etapie planowanej inwestycji powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu ARP S.A.

Podczas uroczystości wręczono statuetki okolicznościowe dla inwestorów TSSE EURO-PARK WISŁOSAN.

Nagrody otrzymali:

  • UNIWHEELS PRODUCTION (POLAND) sp. z o.o. – Lider zezwoleń i Pierwszy Inwestor
  • LG CHEM WROCŁAW ENERGY sp. z o.o. – Inwestor Globalny
  • PILKINGTON AUTOMOTIVE POLAND sp. z o.o. – Marka Podkarpacia
  • RYMATEX sp. z o.o. – Lider lokalnych firm MSP
  • FEDERAL – MOGUL GORZYCE sp. z o.o. – Lider lokalnej przedsiębiorczości
  • TREND GLASS sp. z o.o. – Lider reinwestycji w strefie
  • „Sierociuk – Kazana – Sierociuk Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe STOK  - ROL Sp. jawna z siedzibą w  Łazach - LIDER – FIRMA RODZINNA
  • Samorząd Miasta Stalowa Wola - LIDER SAMORZĄDÓW STREFOWYCH
  • PAWEŁ STAWOWY – Założyciel Strefy
  • VIGO SYSTEM S.A. – Innowator w TSSE

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Jubileuszu za udział w uroczystości. Dziękujemy również pracownikom Fundacji Pro Arte et Historia oraz przedstawicielom firm zewnętrznych współpracujących z naszym Oddziałem przy organizacji uroczystości w Zamku w Baranowie Sandomierskim.